23.10.2018 11:53:40

5000Kč pamětní zlatá mince z cyklu Mosty ČR - Mariánský most v Ústí nad Labem

Mince má nominální hodnotu 5000Kč a jejim hlavním motivem je Mariánský most v Ústí nad Labem. ČNB vydává do oběhu celkem 9700 kusů mince, z toho 7200 kusů ve špičkové kvalitě (proof) s leštěným polem a matovým reliéfem a 2500 kusů v běžné kvalitě. Mince je ražena z ryzího zlata 999,9 a vydává se v běžném a špičkovém (proof) provedení, které se liší povrchovou úpravou a provedením hrany. U mincí špičkové kvality je pole mince vysoce leštěné a reliéf je matován, hrana je hladká. Mince běžné kvality mají hranu vroubkovanou. Průměr mince je 28 mm, hmotnost 15,55 g a síla je 2 mm s povolenou odchylkou v průměru 0,1 mm a v síle 0,15 mm.

Na lícní straně mince jsou zobrazena heraldická zvířata z velkého státního znaku. Český lev, moravská orlice a slezská orlice. Pod kompozicí heraldických zvířat je část mostní konstrukce Mariánského mostu pod Mariánskou skálou. Pod moravskou orlicí je označení nominální hodnoty mince se zkratkou peněžní jednotky „5000 Kč“. Při horním okraji mince je název státu „ČESKÁ REPUBLIKA“. Pod zobrazením mostní konstrukce je název cyklu „MOSTY“. Značka České mincovny, která je tvořena kompozicí písmen „Č“ a „M“.

Autorem návrhu mince je přední český umělec MgA. Jan Hásek.

Ke každé minci se dodává katalogová karta červené barvy, na níž je popis mince a její plastické vyobrazení. 

Zdroj: ČNB

Nabídka pamětních mincí ČNB na minceazlato.cz zde: http://www.minceazlato.cz/pametni-mince-cnb/zlate-pametni-mince-cnb/

DOPORUČENÉ ODKAZY

www.minceazlato.cz - internetový obchod s investičním zlatem a stříbrem, prodej zlatých slitků, pamětních mincí a medailí

www.petrhanisch.cz - ateliérová i extériérová fotografie, fotografie na zakázku, malba, design, homestaging

www.mfart.cz - bytový design, návrhy a realizace interiérů bytových i nebytových prostor

 

 

 

Optimalizace webu MInceazlato.cz - PageRank.cz

VIPLOG database valid
katalog odkazů
SEO katalog

SEO webu sledují SEO nástroje.cz