24.09.2018 04:29:54

Stříbrná mince 200 Kč 2012 Kamil Lhoták (standard)


Popis produktu

Stříbrná mince 200 Kč 2012 Kamil Lhoták (standard)

Malíř Kamil Lhoták (narozený 25. 7. 1912 v Praze) se od mládí zajímal o umění, především malířství a literaturu. Osobitě poetická Lhotákova malba byla podmíněna jeho neškoleným projevem, od prvních pokusů probíhala v celistvé linii, kterou nelze dělit do vyhraněných slohových etap. Založena je na básnickém pohledu, přestože hlavním inspirativním zdrojem mu byla technika a civilizace z přelomu a počátku 20. století, především průkopnická doba automobilismu, letectví a vlakové dopravy, ale i pražská periférie se svými ohradami (například Nádraží, 1942; Balónová ohrada, 1938; Volání dálek; Zeď vzpomínek, 1954). Přes poněkud snový ráz prostředí i jemnou valérovou malbu jsou zobrazené technické předměty vždy naprosto věrné a konkrétní. Lhoták se věnoval rovněž ilustracím, z nichž nejznámější najdeme v knihách Adolfa Branalda. 

Stříbrná dvousetkorunová mince připomínající 100. výročí narození Kamila Lhotáka je v pořadí čtvrtou z pětice dvousetkorunových mincí vydávaných Českou národní bankou v roce 2012. Umělecký návrh vzešel z celostátní anonymní soutěže vyhlášené ČNB, jejímž vítězem se stala výtvarnice Tereza Eisnerová.

Hlavním motivem averzní strany je prvek z obrazu „Plovatka“ doplněný dalšími volnými motivy, nominálem 200 Kč a názvem ČESKÁ REPUBLIKA v opisu. Reverzní stranu zaujímá portrét Kamila Lhotáka, s podpisem na límci. V opise jsou umístěny letopočty 1912–2012 a jméno KAMIL LHOTÁK. 

Pamětní mince ČNB je ražena v klasickém běžném provedení (standard), má stejný matný povrch mincovního pole i reliéfu. Ke každé minci se dodává katalogová karta oranžové barvy, na níž je popis mince a její plastické vyobrazení. Limitovaný náklad 7 700 kusů.Katalogove číslo: 21204-750
Vaše cena: 500,- Kč
Vyprodáno
Hodnocení produktu
Hodnocení 1Hodnocení 2Hodnocení 3Hodnocení 4Hodnocení 5
(0 hlas, průměr: 0,0 z 5)

Stříbrná mince 200 Kč 2012 Kamil Lhoták (standard) - parametry

Výrobce: Česká mincovna a.s., Jablonec nad Nisou

Balení: 0 1

Záruční­ doba: 24 měsíců

Expedice: Vyprodáno

Materiál: Stříbro

Váha: 13 g

Ryzost: 925

Průměr: 31

Provedení: Standard

Hrana: Vroubkovaná

Autor averzu: Tereza Eisnerová

Autor reverzu: Tereza Eisnerová

Emisni náklad: 7700 ks

Datum emise: Červen 2012

Certifikat: Ano

Kolorovana: Ne

Hologram: Ne

Kamínky: Ne

Patina: Ne

Pokovena Ag: Ne

Pokovena Au: Ne

Balení kapsle: Ano


Podělte se o své zkušenosti s tímto produktem.

DOPORUČENÉ ODKAZY

www.minceazlato.cz - internetový obchod s investičním zlatem a stříbrem, prodej zlatých slitků, pamětních mincí a medailí

www.petrhanisch.cz - ateliérová i extériérová fotografie, fotografie na zakázku, malba, design, homestaging

www.mfart.cz - bytový design, návrhy a realizace interiérů bytových i nebytových prostor

 

 

 

Optimalizace webu MInceazlato.cz - PageRank.cz

VIPLOG database valid
katalog odkazů
SEO katalog

SEO webu sledují SEO nástroje.cz