23.10.2018 22:49:38

Zlatá mince 5000 Kč 2012 Barokní most v Náměšti nad Oslavou (standard)


Popis produktu

Všechny mince cyklu „Mosty České republiky“ jsou vyrobeny ze zlata o ryzosti 999,9, váží 15,55 g a jejich průměr činí 28 mm. Mince je ražena v klasickém běžném provedení (standard), má stejný matný povrch mincovního pole i reliéfu.

Barokní most v Náměšti nad Oslavou je druhou největší mostní stavbou v ČR s nejbohatší sochařskou výzdobou. Cenný je především svou ucelenou galerií dvaceti světců. Most dal v roce 1737 vystavět vlastník náměšťského panství hrabě Václav Adrian z Enckenvoirtu, jak připomíná pamětní deska umístěná na této stavbě. Jeho dědicové Marie Františka a Hanuš Leopold z Kufštejna, zbožní katolíci, nechali most vyzdobit dvaceti sochami svatých. Hlavním autorem náměšťského figurálního souboru je Josef Winterhalter (8 soch a další 4 podle jeho návrhů), 8 soch je od dalších moravských autorů. Soubor soch byl dokončen zřejmě v roce 1744, kdy byl v srpnu na mostě vysvěcen.

Stejně jako v předešlých případech byl výtvarný návrh mince vybrán v celostátní anonymní soutěži. Autorem vítězného návrhu se stal výtvarník MgA. Martin Dašek díky vkusnému zobrazení mostu a vyvážené kompozici obou stran. Na averzní straně je zachycen most z dálky, doplněn trojicí heraldických zvířat a nápisem v řádcích ČESKÁ REPUBLIKA – MOSTY a nominál 5000 KČ. Reverzní stranu zaujímá detailní pohled na most s vápencovými sochami, který je doplněn nápisem v řádcích BAROKNÍ MOST V NÁMĚŠTI NAD OSLAVOU – 2012. 

Ke každé minci se zdarma přikládá tzv. katalogová karta pohlednicového formátu, zhotovená na polokartónu červené barvy. Mince je vyobrazena zlatě s plastickým reliéfem, technikou tzv. suché pečeti. Text je dvojjazyčný v češtině a angličtině.

Mince je uzavřena v průhledné kapsli a uložena do plastové etue. Limitovaná série 3 200 kusů.Katalogove číslo: 21207-650
Vaše cena: 16.800,- Kč
Vyprodáno
Hodnocení produktu
Hodnocení 1Hodnocení 2Hodnocení 3Hodnocení 4Hodnocení 5
(0 hlas, průměr: 0,0 z 5)

Zlatá mince 5000 Kč 2012 Barokní most v Náměšti nad Oslavou (standard) - parametry

Výrobce: Česká mincovna a.s., Jablonec nad Nisou

Balení: 0 1

Záruční­ doba: 24 měsíců

Expedice: Vyprodáno

Materiál: Zlato

Váha: 15,55 g

Ryzost: 999,9

Průměr: 28

Provedení: Standard

Hrana: Vroubkovaná

Autor averzu: MgA. Martin Dašek

Autor reverzu: MgA. Martin Dašek

Emisni náklad: 3200 ks

Datum emise: Květen 2012

Certifikat: Ano

Kolorovana: Ne

Hologram: Ne

Kamínky: Ne

Patina: Ne

Pokovena Ag: Ne

Pokovena Au: Ne

Balení kapsle: Ano


Podělte se o své zkušenosti s tímto produktem.

DOPORUČENÉ ODKAZY

www.minceazlato.cz - internetový obchod s investičním zlatem a stříbrem, prodej zlatých slitků, pamětních mincí a medailí

www.petrhanisch.cz - ateliérová i extériérová fotografie, fotografie na zakázku, malba, design, homestaging

www.mfart.cz - bytový design, návrhy a realizace interiérů bytových i nebytových prostor

 

 

 

Optimalizace webu MInceazlato.cz - PageRank.cz

VIPLOG database valid
katalog odkazů
SEO katalog

SEO webu sledují SEO nástroje.cz