Umění pro Václava Havla

Nadace VIZE 97 Dagmar a Václava Havlových a Česká mincovna představují novou kolekci unikátních pamětních medailí, která se pojí ke jménu prvního českého prezidenta Václava Havla. 

Výjimečnost této kolekce spočívá v jejích autorech – všichni měli blízko k Václavu Havlovi a všichni se spojili, aby vyplnili přání prvního českého prezidenta, jímž byla záchrana kostela sv. Anny – Pražské křižovatky.

Postupně budou vydávány medaile inspirované díly Bořka Šípka, Olbrama Zoubka, Jiřího Davida, Kurta Gebauera, Aleše Lamra, Davida Černého a Jaroslav Róny. Tito umělci se věnují zcela jinému oboru, než je medailérství, a o to zajímavější jejich počiny budou.

Sedm významných umělců, sedm výjimečných medailí. To vše pro záchranu kostela sv. Anny, na jehož rekonstrukci poputuje výtěžek z prodeje medailí vydaných v průběhu následujících let.

Stříbrné medaile jsou baleny do luxusních dřevěných etuí a jejich emisní náklad čítá pouhých 600 kusů, z nichž prvních 200 je číslovaných! Nenechte si ujít příležitost vlastnit jedinečné umělecké dílo a zároveň přispět na dobrou věc.

Václav Havel - bývalý disident, dramatik, později pak československý a následně první český prezident, významné osobnost světového formátu. V televizní anketě Největší Čech z roku 2005 se umístil na třetím místě. 

Řadit dle:


                                                                                                   Získali jsme ocenění: Spolehlivá firma 2022 

  

 

 

                                                                                                                                 Spolehlivá firma