21.11.2018 03:27:39

Zlato

Zlato

Tento kov žluté barvy je po věky používán jako platidlo. Je  také ale znám při výrobě šperků či pro výrobu tištěných spojů v počítačích či mobilních telefonech.

Zlato je v moderní době používáno, díky své zdravotní nezávadnosti, též v zubním lékařství jako výplně zubů. Protože je zlato měkké, používají se pro výrobu zubních výplní a náhrad především slitiny zlata, stříbra, platiny, cínu a dalších kovů.

Nás však zajímá zlato především jako investiční nástroj, které lze koupit jako investiční zlato, zlaté slitky a zlaté cihly. Zlato je při nákupu osvobozeno od DPH. Jako investiční zlato se prodává v podobě zlatých slitků/ cihel.

Dříve bylo zlato ukládáno ve státních bankách jako zlatý standard, který garantoval hodnotu státem vydaného oběživa. Po druhé světové válce se význam zlata propadal a tuto garanční funkci nakonec přestal plnit.

Investiční zlato je možné nakoupit ve formě například zlatých slitkůzlatých mincíjeho hmotnost se udává v uncích (Trojská unce = 31,103g).

Aktuální vývoj cen zlata graficky najdete ZDE


zpět na Slovník pojmů

DOPORUČENÉ ODKAZY

www.minceazlato.cz - internetový obchod s investičním zlatem a stříbrem, prodej zlatých slitků, pamětních mincí a medailí

www.petrhanisch.cz - ateliérová i extériérová fotografie, fotografie na zakázku, malba, design, homestaging

www.mfart.cz - bytový design, návrhy a realizace interiérů bytových i nebytových prostor

 

 

 

Optimalizace webu MInceazlato.cz - PageRank.cz

VIPLOG database valid
katalog odkazů
SEO katalog

SEO webu sledují SEO nástroje.cz