21.11.2018 03:31:01

Zlato

Zlato (Aurum)

Zlato patří mezi drahé kovy, je chemicky odolné, je vodivé a velmi měkké. Zlato – chemické označení Au - dle latinského Aurum.
Tento kov žluté barvy je po věky používán jako platidlo. Je  také ale znám při výrobě šperků či pro výrobu tištěných spojů v počítačích či mobilních telefonech.
Zlato je v moderní době používáno, díky své zdravotní nezávadnosti, též v zubním lékařství jako výplně zubů. Protože je zlato měkké, používají se pro výrobu zubních výplní a náhrad především slitiny zlata, stříbra, platiny, cínu a dalších kovů.

Nás však zajímá zlato především jako investiční nástroj, které lze koupit jako investiční zlato, zlaté slitky a zlaté cihly. Zlato je při nákupu osvobozeno od DPH. Jako investiční zlato se prodává v podobě zlatých slitků/ cihel.

Dříve bylo zlato ukládáno ve státních bankách jako zlatý standard, který garantoval hodnotu státem vydaného oběživa. Po druhé světové válce se význam zlata propadal a tuto garanční funkci nakonec přestal plnit.

Investiční zlato je možné nakoupit ve formě například zlatých slitků, zlatých mincí, jeho hmotnost se udává v uncích (Trojská unce = 31,103g).

Aktuální vývoj cen zlata graficky najdete ZDE

zpět na Slovník pojmů

DOPORUČENÉ ODKAZY

www.minceazlato.cz - internetový obchod s investičním zlatem a stříbrem, prodej zlatých slitků, pamětních mincí a medailí

www.petrhanisch.cz - ateliérová i extériérová fotografie, fotografie na zakázku, malba, design, homestaging

www.mfart.cz - bytový design, návrhy a realizace interiérů bytových i nebytových prostor

 

 

 

Optimalizace webu MInceazlato.cz - PageRank.cz

VIPLOG database valid
katalog odkazů
SEO katalog

SEO webu sledují SEO nástroje.cz